تبلیغات
جنبش وال استریت

جنبش وال استریت

 وب سایت مقام معظم رهبری
نویسنده : پوریا كردكی پنجشنبه 1 دی 1390, 10:14 ب.ظ
سركوب جنبش 99 درصدی تسخیر وال استریت از سوی پلیس آمریكا درحالی ادامه دارد كه اخبار مربوط به این جنبش در رسانه های وابسته به غرب به شدت سانسور می شود.

جنبش تسخیر وال استریت كه از 17 سپتامبر 2011 در وال استریت، مركز تجاری نیویورك آغاز و به سایر شهرهای آمریكا نیز كشیده شد، كماكان ادامه دارد. مردم در اعتراض به سیاست های اقتصادی دولت، فقر، نابرابری و فساد در سطوح بالا به خیابان ها آمده و علیرغم دستگیری، سركوب پلیس و تهدید های دولت تاكنون اردوگاه های اعتراضی خود را ترك نكرده اند.

بر اساس اخبار و گزارش های چند روز گذشته از این جنبش، ترتیب دهندگان اصلی آن قصد دارند تا شروع سال جدید میلادی و پس از آن نیز به اعتراض های خود علیه نظام سرمایه داری آمریكا ادامه دهند و سال نو را در چادرهای خود آغاز كنند.

در همین حال رسانه های وابسته به غرب همچون بی بی سی، صدای آمریكا، صدای فرانسه، یورونیوزو، دویچه وله به سانسور اخبار مربوط به جنبش تسخیر وال استریت پرداخته و در عوض همه روزه به انعكاس اعتراض های مردمی در سایر نقاط جهان از جمله كشورهای خاورمیانه ای كه قصد دخالت در اوضاع داخلی آنها را دارند، می پردازند.

در بررسی تحولات مربوط به جنبش تسخیر وال استریت دو محور قابل تامل است كه عبارتند از؛

- سركوب پلیس و سانسور اخبار مربوط به جنبش تسخیر وال استریت در رسانه های غربی

- عزم راسخ معترض ها برای به زانو در آوردن دولت حامی سرمایه داری

**سركوب پلیس و بی توجهی رسانه های وابسته غربی

از آغاز جنبش مردمی تسخیر وال استریت اخبار، گزارش ها و فیلم های منتشر شده از این جنبش حاكی از ...


ادامه مطلب را بخوانید.


از آغاز جنبش مردمی تسخیر وال استریت اخبار، گزارش ها و فیلم های منتشر شده از این جنبش حاكی از رفتار خشونت آمیز پلیس با معترضان است، اما رسانه های وابسته به غرب می كوشند تا جای امكان با سانسور اخبار مربوط به آن بر رفتار سركوبگرانه پلیس آمریكا سرپوش بگذارند و یا این رفتار را توجیه كنند.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، دو روز پیش در 28 آذرماه جاری 12 نفر از معترضان نظام سرمایه داری كه در اعتراض به 'قانون مجوز دفاع ملی' مقابل كاخ سفید تجمع كرده بودند، دستگیر شدند.

روزنامه آمریكایی 'هافینگتون‌پست' نیز در 23 آذر ماه خبر داد كه بیش از 300 معترض جنبش ضدسرمایه‌داری آمریكا كه در جریان راهپیمایی های تسخیر وال استریت در شهر نیویورك بازداشت شده‌اند، هفته جاری برای پاسخگویی در برابر اتهام های خود در دادگاه حاضر خواهند شد.

هافینگتون پست، تظاهرات كنندگان بازداشت شده آمریكایی كه بیشتر آنها در ماه اكتبر سال جاری میلادی و در جریان حضور در راهپیمایی روی پل 'بروكلین' نیویورك دستگیر شده اند را متهمان به اخلال گری نامید.

در همین حال روزنامه گاردین در 21 آذر ماه از نفوذ پلیس های مخفی آمریكا در میان معترضان وال استریت برای جاسوسی از آنها خبر داد. به نوشته این روزنامه پلیس های مخفی در سان فرانسیسكو به میان معترضان وال استریت رفتند تا از آنها جاسوسی كنند.

این روزنامه در ادامه این اقدام پلیس و دولت آمریكا اینگونه توجیه كرد: 'مقامات آمریكایی گفته اند كه هدف از این اقدام جلوگیری از اقدامات خشونت آمیز علیه دولت است و قصد نقض آزادی بیان فعالان سیاسی وال استریت را ندارند.'

**عزم راسخ معترضان برای شكست دولت سرمایه داری

--------------------------------------------------------------

دستگیری و سركوب مردم در راهپیمایی های اعتراضی توسط پلیس آمریكا در حالی ادامه دارد كه مردم معترض همچنان به تجمعات اعتراضی خود ادامه می دهند. روز گذشته 29 آذر به گزارش رسانه های بین المللی فعالان جنبش تسخیر وال استریت با تجمع مقابل كاخ سفید بار دیگر نارضایتی خود را از وضع موجود اعلام كردند.

پیش تر در 9 آذر یعنی دو هفته پس از هجوم پلیس آمریكا به پارك زاكوتی نیویورك، روزنامه واشنگتن پست گزارش داد كه پایگاه اولیه جنبش اعتراضی وال استریت معترضان در شهرهای مختلف آمریكا همچنان بر ادامه تجمعات در اماكن عمومی پافشاری می كنند.

در این گزارش آمده بود كه در فیلادلفیا، علی رغم گذشت 2 روز از موعد ضرب الاجل تعیین شده از سوی شهردار، هنوز 75 چادر متعلق به معترضان در مقابل تالار اصلی شهر به چشم می خورد. در لس آنجلس نیز، صدها تن از معترضان در مقابل ساختمان تالار شهر حضور دارند و مخالفت خود را با هرگونه اخراج اجباری معترضان از محل تجمع اعلام می دارند.

خبرگزاری رویترز نیز در 21 آذر ماه از پافشاری معترضان برای به زانو در آوردن دولت سرمایه داری آمریكا خبر داد و نوشت فعالان جنبش اعتراضی وال استریت امیدارند بتوانند، به مدت هرچند كوتاه چرخه مبادلات تجاری آمریكا را متوقف كنند و با تلاش برای مسدود كردن بنادر اصلی ساحل غربی این كشور جنبش 99 درصد را با موج شدیدتری روبرو كنند.

بر اساس این گزارش، معترضان قصد داشتند با تجمع در بنادر نقاط مختلف آمریكا از كالیفرنیا گرفته تا آلاسكا، توجه افكار عمومی را بیش از پیش متوجه نابرابری اقتصادی موجود در این كشور كنند و بگویند كه نظام اقتصادی كنونی به نحو ناعادلانه ای تنها برای ثروتمندتر كردن ثروتمندان طراحی شده است.

**سخن پایانی

----------------

جنبش تسخیر وال استریت علیرغم سانسور رسانه ای و خشونت پلیس كماكان در شهرها و ایالت های مختلف آمریكا ادامه دارد. معترضان این جنبش به طور مكرر در وبلاگ های شخصی و یا پایگاه های خبری وابسته به جنبش 99 درصدی تسخیر وال استریت بر ادامه اعتراض های خود تا رسیدن به اهداف اصلی این جنبش و تسلیم دولت سرمایه داری آمریكا تاكید كرده اند. در همین حال رسانه های وابسته به غرب با بهره گیری گسترده از سانسور خبری می كوشند ابعاد وسیع این جنبش مردمی را از دید جهانیان بپوشانند و همزمان با كوبیدن بر طبل آشوب و درگیری در سایر نقاط جهان بویژه كشورهای ناآرام خاورمیانه به انحراف افكار عمومی بپردازند. این اقدام ها از سوی غرب و رسانه های وابسته به آن در حالی صورت می گیرد كه جنبش اشغال وال استریت خود را جنبشی 99 درصدی می داند كه در برابر اقلیت یك درصدی سرمایه دار و مورد حمایت نظام سرمایه داری آمریكا تا رسیدن به اهداف خود ایستاده اند.


به نقل از ایران


دسته بندی : اخبار جنبش وال استریت ,
برچسب ها : وال استریت در رسانه , رسانه خارجی , سانسور رسانه ای , اخبار نادرست خارجی , اخبار ناقص وال استریت ,» یک عضو جنبش وال استریت مسلمان شد/ «مونیکاویت» نام «نرگس» را برگزید ( پنجشنبه 20 بهمن 1390 )
» سال نوی میلادی بر معترضین جنبش وال‌استریت چه می‌گذرد؟ ( سه شنبه 20 دی 1390 )
» پیام واضح جنبش وال استریت به جمهوری خواهان ( دوشنبه 19 دی 1390 )
» جنبش وال‌استریت ادبیات حاکم بر جامعه آمریکا را تغییر داد ( شنبه 17 دی 1390 )
» 68 معترض جنبش وال استریت دستگیر شدند ( جمعه 16 دی 1390 )
» تدریس واحد درسی "اشغال وال‌استریت" در دانشگاه کلمبیای آمریکا ( سه شنبه 13 دی 1390 )
» پرچم آمریكا در آتش جنبش وال‌استریت سوخت ( سه شنبه 13 دی 1390 )
» طرح جدید معترضان وال استریت برای مقابله با انتخابات فرمایشی در آمریکا ( یکشنبه 11 دی 1390 )
» جمله جالب یکی از معترضان وال استریت+عکس ( یکشنبه 11 دی 1390 )
» گریه کن سرباز(پست ویژه) ( شنبه 10 دی 1390 )
» مسابقه کاریکاتور "سقوط وال‌استریت" ( شنبه 10 دی 1390 )
» جنبش وال استریت 100 روزه شد ( جمعه 9 دی 1390 )
» پایان جنبش وال استریت؟ ( پنجشنبه 8 دی 1390 )
» مدیر گوگل: ما دنبال اشغال وال استریت نیستیم! ( سه شنبه 6 دی 1390 )
» بدون شرح !!! ( دوشنبه 5 دی 1390 )
موضوعات

نظرسنجی

نتیجه جنبش وال استریت را چگونه پیش بینی میکنید؟آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان : 2
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :


.

درباره وبلاگ


ما قصد داریم مردم عدالت خواه آمریکا را با اطلاع رسانی اخبار جنبش ضد سرمایه داری به عموم مردم حمایت کنیم. نویسنده های این وبلاگ بطور دقیق تمامی خبر های منتشر شده را بررسی کرده و گزیده ای از مطالب صحت دار را برای شما به نمایش میگذارند.
برای کمک در هرچه بهتر شدن وبلاگ، مارا از نظرات و انتقادات خود محروم نکنید
ایجاد کننده وبلاگ : پوریا كردكی